Menu Zamknij

Co się stało z bohaterami serialu „Przyjaciele”

Szansa, że nie słyszałeś albo że nie widziałeś choć jednego odcinka „Przyjaciół,” jest bliska zeru. To absolutnie kultowy serial komediowy, który pomimo upływu lat wciąż śmieszy i jest nieustannie powtarzany. Kolejne pokolenia śledzą losy szóstki przyjaciół z Nowego Jorku.

Serial „Przyjaciele” to amerykańska komedia o grupie sześciu przyjaciół, którzy mieszkają na Manhattanie w Nowym Jorku. Serial był emitowany przez stację NBC w latach 1994–2004 i zdobył wiele nagród i uznanie widzów na całym świecie. Pierwszy odcinek serialu miał premierę 22 września 1994 roku. Serial składa się z dziesięciu sezonów i 236 odcinków, a jego twórcami są Marta Kauffman i David Crane. W rolach głównych występują Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer.

Serial opowiada o perypetiach życiowych, miłosnych i zawodowych bohaterów, którzy często spotykają się w kawiarni Central Perk lub w swoich mieszkaniach. Serial jest pełen humoru, nawiązań do popkultury i emocjonalnych momentów. W 2021 roku wyemitowano specjalny odcinek zatytułowany „Friends: Reunion”, w którym aktorzy spotykają się ponownie na planie serialu i wspominają jego historię.

Jakie były losy bohaterów serialu Przyjaciele

Serial Przyjaciele to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych komedii wszech czasów. Przez dziesięć sezonów śledziliśmy perypetie sześciorga przyjaciół z Nowego Jorku: Rachel, Rossa, Moniki, Chandlera, Joeya i Phoebe. Serial zakończył się w 2004 roku, ale co się stało z bohaterami po tym, jak opuścili mieszkanie z fioletowymi ścianami?

Rachel (Jennifer Aniston) i Ross (David Schwimmer) – para, która przez cały serial przechodziła przez różne wzloty i upadki. W ostatnim odcinku Rachel rezygnuje z pracy w Paryżu i wraca do Rossa, wyznając mu swoją miłość. Według twórców serialu, Rachel i Ross pozostali razem i wychowywali swoją córkę Emmę. W 2019 roku Jennifer Aniston powiedziała w wywiadzie dla The Ellen DeGeneres Show, że Rachel pracowała jako projektantka mody, a Ross nadal był paleontologiem.

Monika (Courteney Cox) i Chandler (Matthew Perry) – para, która zaskoczyła wszystkich swoim romansem w piątym sezonie. W ostatnim odcinku Monika i Chandler adoptują bliźniaki: chłopca Erica i dziewczynkę Jack. Według twórców serialu, Monika i Chandler przeprowadzili się do domu na przedmieściach i żyli szczęśliwie. W 2016 roku Courteney Cox powiedziała w wywiadzie dla Entertainment Weekly, że Monika nadal była szefową kuchni, a Chandler pracował jako pisarz.

Joey (Matt LeBlanc) – najbardziej beztroski i zabawny z przyjaciół. W ostatnim odcinku Joey żegna się ze swoimi kaczkami i gęsią, które oddaje Chandlerowi. Według twórców serialu, Joey przeprowadził się do Los Angeles, gdzie próbował rozwijać swoją karierę aktorską. W 2004 roku powstał spin-off serialu Przyjaciele pod tytułem „Joey”, który opowiadał o losach Joeya w Kalifornii. Serial jednak nie odniósł sukcesu i został anulowany po dwóch sezonach.

Phoebe (Lisa Kudrow) – najbardziej ekscentryczna i oryginalna z przyjaciół. W ostatnim odcinku Phoebe poślubia Mike’a (Paul Rudd), swoją wielką miłość. Według twórców serialu, Phoebe i Mike mieli dzieci i prowadzili szczęśliwe życie. W 2014 roku Lisa Kudrow powiedziała w wywiadzie dla Today Show, że Phoebe była terapeutką lub nauczycielką jogi, a Mike był prawnikiem lub muzykiem.

O czym jest „Friends: Reunion”

To odcinek specjalny, który ukazał się na platformie HBO GO 28 maja 2021 roku i który zebrał sześciu aktorów z kultowego serialu komediowego „Przyjaciele”. W programie możemy zobaczyć, jak Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer wspominają swoje przygody z planu filmowego, odgrywają niektóre sceny z serialu i rozmawiają z twórcami i fanami. Odcinek ma na celu wywołać nostalgię i sentyment u widzów, którzy przez dziesięć lat śledzili losy bohaterów. Jednak nie jest to kontynuacja fabuły serialu ani nie wnosi nic nowego do historii przyjaciół.

Niektórzy krytycy uważają, że odcinek jest sztuczny i niespójny, a występy gościnne celebrytów są zbędne. Inni doceniają emocjonalny charakter spotkania i cieszą się z możliwości ponownego zobaczenia ulubionych postaci. Odcinek jest skierowany głównie do fanów serialu, którzy chcą się dowiedzieć więcej o jego kuluarach i zobaczyć, jak zmienili się aktorzy po latach.

Opublikowano wChwila relaksu

Podobne wpisy